Δημοσίευση: 24/2/2020

Πέθαν' ο κρέας πέθανε, Ψυχομαχάει και ο Τύρος

Σηκώνει ο Πράσος την ουρά, Κι ο Κρέμμυδας τα γένια...

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου, όπως συνηθίζεται κάθε χρόνο, την τελευταία Παρασκευή πριν το τριήμερο της Κυριακής της Τυροφάγου και της Καθαράς Δευτέρας, στο σχολείο μας θα γίνει η αποκριάτικη εκδήλωση, με τη συνεργασία του Συλλόγου Διδασκόντων και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Το ωράριο του σχολείου θα τηρηθεί κανονικά και συνεπώς το Ολοήμερο θα λειτουργήσει όπως πάντα.

Τα παιδιά που επιθυμούν θα προσέλθουν στο σχολείο ντυμένα με τις αποκριάτικες στολές τους. Ο Σύλλογος Γονέων θα φροντίσει για τη μουσική και για κεράσματα. Το κυλικείο θα είναι ανοιχτό προκειμένου  τα παιδιά να προμηθευτούν το φαγητό τους.

Είναι αυτονόητο ότι δεν φέρνουμε μαζί μας: χαρτοπόλεμο, αιχμηρά και μεταλλικά αντικείμενα που μπορεί να προκαλέσουν τραυματισμό καθώς και σπρέι.

Ευχόμαστε σε όλες και όλους Καλή Διασκέδαση, Καλή Καθαρά Δευτέρα και Καλή Σαρακοστή.