6/5/2020

(Επείγουσα Ανακοίνωση προς Γονείς και Κηδεμόνες)

• Για τους μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης, εν όψει της μετάβασής τους στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2020-21, θα πρέπει να προβούν άμεσα στην επιλογή της 2ης Ξένης Γλώσσας που θα διδαχθούν (Γαλλικά ή Γερμανικά), σύμφωνα με την εγκύκλιο Φ52/38300/Δ1/17-03-2020 του ΥΠΑΙΘ.

• Για τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης στο Γυμνάσιο θα διδαχθούν ως 2η Ξένη Γλώσσα εκείνη που διδάσκονται στο Δημοτικό Σχολείο (Γαλλικά ή Γερμανικά). Αν παρ' όλα αυτά υπάρχει κάποιος γονέας/κηδεμόνας που επιθυμεί για κάποιον σοβαρό λόγο (εγκύκλιος Φ52/38300/Δ1/17-03-2020) το παιδί του να τροποποιήσει την επιλογή του, έχει αυτή τη δυνατότητα

Σύμφωνα με τα παραπάνω, σας παρακαλούμε να εκτυπώσετε την  υπεύθυνη δήλωση,  που κατά περίπτωση σας αφορά,  να την συμπληρώσετε και να την αποστείλετε στο σχολείο μας με e-mail μέχρι 25 Μαΐου 2020. Αν αυτό δεν είναι εφικτό, μπορείτε να την στείλετε με αλληλογραφία ή να την προσκομίσετε οι ίδιοι στο σχολείο και να την  ρίξετε σε σφραγισμένο φάκελο στο κουτί της αλληλογραφίας που βρίσκεται στην είσοδο του σχολείου επί της οδού Ολυμπίας.

Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα Δ΄Τάξη

Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα Στ΄ Τάξη