Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με οδηγίες που λάβαμε από τη Διιεύθυνση Α/βάθμιας Εκπαίδευσης Γ΄ Αθήνας και σύμφωνα με το Π.Δ. 79/2017, τελευταία μέρα της σχολικής χρονιάς (ημερομηνία λήξης) είναι για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες η Παρασκευή, 26 Ιουνίου 2020. Συνεπώς εκείνη τη μέρα θα προσέλθουν στο σχολείο όλοι οι μαθητές/τριες για την διαδικασία επίδοσης των τίτλων προόδου (Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ τάξεις) και τίτλων σπουδών (ΣΤ΄τάξη) ως εξής:

1. Παρασκευή 8:15 π.μ. οι μαθητές/τριες της υπο-ομάδας B, που είναι  κανονικά η σειρά τους να έλθει στο σχολείο. Οι μαθητές προσέρχονται με  τη συνοδεία των γονέων και κηδεμόνων τους και θα ανέβουν στις τάξεις τους, όπως κάθε μέρα, όπου θα τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί. Οι γονείς και κηδεμόνες περιμένουν στις εξόδους, κατά τα γνωστά. Η διαδικασία θα ολοκληρωθεί  στις 8:45.

2. Στη συνέχεια γίνεται καθαρισμός και απολύμανση των τάξεων, των θρανίων και όλων των κοινόχρηστων επιφανειών.

3. Παρασκευή 10:00 π.μ. οι μαθητές/τριιες της υπο-ομάδας A,  που κανονικά δεν ήταν η σειρά τους να έλθουν στο σχολείο. Η διαδικασία ακολουθείται όπως και παραπάνω. Η αποχώρηση των παιδιών θα γίνει στις 10:30. Τους μαθητές παραλαμβάνουν από τις εξόδους οι συνοδοί.

4. Για όσα παιδιά δεν έρχονταν στο σχολείο αυτό το διάστημα με υπεύθυνη δήλωση του γονέα-κηδεμόνα, λόγω ύπαρξης στην οικογένεια προσώπου που ανήκει στις ευπαθείς ομάδες,  τους τίτλους θα παραλάβουν οι γονείς-κηδεμόνες την ίδια μέρα (Παρασκευή) από τις 11:00 έως τις 13:00 το μεσημέρι. Η επίδοση θα γίνεται από την είσοδο της οδού Ολυμπίας, εκεί που είναι το κουδούνι του σχολείου.

5. Αν κάποιος γονέας αδυνατεί να έλθει στο σχολείο και επιθυμεί να παραδοθεί ο φάκελος σε άλλο πρόσωπο, θα πρέπει να μας ενημερώσει με ηλεκτρονικό μήνυμα ή με υπεύθυνη δήλωση.

6. Ειδικά για τους μαθητές/τριες των Γ΄ και ΣΤ΄ τάξεων στον φάκελο θα υπάρχει αντίγραφο του Α.Δ.Υ.Μ. το οποίο θα συμπληρώσετε στον παιδίατρό σας και θα το επιστρέψετε στο σχολείο μας ή στο Γυμνάσιο αντίστοιχα, αμέσως μετά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου