Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 θα γίνει ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς!

Ώρα προσέλευσης: 8:00 έως 8:15 από την κεντρική πύλη στον πεζόδρομο.

Ώρα αποχώρησης: 9:30 ως εξής:

Έξοδος οδού Ολυμπίας με την ακόλουθη σειρά: Γ1, Ε3, Δ3, ΣΤ1, ΣΤ2, ΣΤ3

Έξοδος πεζόδρομου κατά τον ίδιο τρόπο: Β1, Β2, Α1, Α2, Δ2, Δ1, Γ2, Ε2, Ε1

Οι συνοδοί θα πρέπει να έρχονται με τη σειρά των τμημάτων που αποχωρούν ώστε να αποφύγουμε τον συνωστισμό!

Φοράμε όλοι μάσκα!

Μόνο για την πρώτη εβδομάδα θα γίνει το σελφ τεστ την Κυριακή ώστε να το προσκομίσουν τα παιδιά τη Δευτέρα στον Αγιασμό.

Στη συνέχεια, σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο, οι μαθητές θα πρέπει κάθε Τρίτη και Παρασκευή να έχουν μαζί τους τη βεβαίωση αποτελέσματος του τεστ.

Οι μαθητές φέρνουν μαζί τους τη σάκα τους για να παραλάβουν τα βιβλία, εκτός από τα πρωτάκια μας που θα πάρουν τα βιβλία την Τρίτη!

Οι γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης θα μπορούν για τον Αγιασμό και την επόμενη μέρα να εισέλθουν στον χώρο του προαυλίου για να ενημερωθούν αλλά και για να βοηθήσουν στην ομαλή είσοδο των μικρών μας μαθητών στο σχολείο!

Ευχόμαστε μια όμορφη, δημιουργική και ασφαλή σχολική χρονιά!