Στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου σας ενημερώνουμε για τα εξής:

1. Την Τετάρτη, 27/10/2021 θα πραγματοποιηθεί κατά τμήμα στο σχολείο μας η εορτή-αφιέρωμα στο έπος του 40. Η διάρκεια της εκδήλωσης θα είναι το πρώτο διδακτικό δίωρο. Στο διάστημα αυτό θα γίνει και η παράδοση της Σημαίας στον σημαιοφόρο και στους παραστάτες.

Ώρα προσέλευσης: 8:00 έως 8:15, από την κεντρική είσοδο του σχολείου στον πεζόδρομο. Ώρα αναχώρησης: 9:40 π.μ. Η αποχώρηση θα γίνει όπως γίνεται καθημερινά, από τις δύο εξόδους του σχολείου. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

2. Πέμπτη, 28 Οκτωβρίου 2021- Παρέλαση στη Λεωφόρο Πετρουπόλεως. Το σχολείο μας θα εκπροσωπήσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης.

Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα έλθουν στο σχολείο στις 9:15, ώστε με τη συνοδεία της υπεύθυνης εκπαιδευτικού να   πάνε στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου όπου θα τελεσθεί η Δοξολογία. Ακολούθως θα μεταβούν στη Στρογγυλή Πλατεία για να συναντήσουν τα υπόλοιπα παιδιά του σχολείου για να λάβουν μέρος στην παρέλαση.

Ώρα έναρξης παρέλασης: 11:15 π.μ. Επομένως θα πρέπει να είμαστε στην Πλατεία στις  10:45 π.μ.

Παραλαβή μαθητών και μαθητριών από γονείς και κηδεμόνες: Στην Πλατεία Ηρώ

Θα τηρηθούν όλοι οι κανόνες προστασίας που επιβάλλονται από το υγειονομικό πρωτόκολλο.