Δημοσιεύσεις Διδασκόντων

Καλωσήλθατε στο ιστολόγιο των εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Από αυτή τη σελίδα οι εκπαιδευτικοί έχουν ένα βήμα για να διατυπώσουν τις σκέψεις τους σχετικά με διάφορα θέματα που απασχολούν το σχολείο μας  και την καθημερινότητα μας αλλά και διάφορα γενικότερα θέματα εκπαίδευσης και πολιτισμού.

Διαβάστε παρακάτω δύο άρθρα της ψυχολόγου του σχολείου μας, κ. Μ. Κακούρου:

1. Σχολικός Εκφοβισμός και

2. Παιδί και Διαδίκτυο.

Διαβάστε παρακάτω το άρθρο της ψυχολόγου του σχολείου μας, κ. Μ. Κακούρου, με θέμα "Αποτελεσματικοί Τρόποι Ανατροφής των Παιδιών" που ήταν και θέμα της εισήγησης που πραγματοποιήθηκε από την ψυχολόγο  σε γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας κατά το διάστημα της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Διαβάστε παρακάτω το νέο άρθρο της ψυχολόγου του σχολείου μας, κ. Μ. Κακούρου με θέμα: "Επιθετικότητα και Βία στην Προσχολική Ηλικία-Αίτια και Επιπτώσεις"

Για να ανοίξετε το αρχείο πατήστε ΕΔΩ

Διαβάστε παρακάτω την εισήγηση της ψυχολόγου του σχολείου μας, κ. Μ. Κακούρου, από τη διαδικτυακή συνάντηση με γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας, με θέμα: "Έννοια του εαυτού, αυτοεκτίμηση και τρόποι ενίσχυσης αυτής  κατά την παιδική ηλικία"

Πατήστε εδώ