Τούτες οι μέρες το ?χουνε, τούτες οι εβδομάδες,
για να χορεύουν τα παιδιά, να χαίροντ? οι μανάδες.

Την Παρασκευή, 8 Μαρτίου 2019, θα γίνει στο σχολείο μας η καθιερωμένη αποκριάτικη γιορτή που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Όσα παιδιά επιθυμούν, θα είναι ντυμένα με τις αποκριάτικες στολές τους.

Τα παιδιά θα έλθουν στο σχολείο τη συνηθισμένη ώρα προσέλευσης, δηλαδή στις 8-8:15 το πρωί. Η γιορτή θα ξεκινήσει αμέσως μετά το χτύπημα του κουδουνιού για το πρώτο διάλειμμα, δηλαδή στις 9:40. Ο Σύλλογος θα μας προσφέρει κεράσματα. Εμείς, θα έχουμε μαζί μας το φαγητό μας αλλά,  όποιος θέλει, μπορεί να προτιμήσει το κυλικείο του σχολείου μας.

Δεν φέρνουμε μαζί μας αντικείμενα που μπορεί να προκαλέσουν τραυματισμό, χαρτοπόλεμο και σπρέι. Επιβάλλεται, όμως, να έχουμε μαζί μας .... κέφι, ζωντάνια και διάθεση για ξεφάντωμα.

Ετοιμαστείτε, λοιπόν!

Εκείνη τη μέρα το Ολοήμερο και η Πρωινή Ζώνη θα λειτουργήσουν κανονικά.