14/3/2019

Σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση του σχολείου μας για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019, στις 8:15 το πρωί, στον χώρο του  σχολείου μας. Η εκδήλωση υλοποιείται από τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης και θα ολοκληρωθεί περίπου στις 9:30 π.μ. Σας περιμένουμε!

Το Ολοήμερο εκείνη τη μέρα δεν θα λειτουργήσει.

Η παρέλαση στη Λεωφόρο Πετρουπόλεως θα γίνει, όπως κάθε χρόνο, ανήμερα στις 25 Μαρτίου. Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα συγκεντρωθούν στο σχολείο, το πρωί της Δευτέρας, 25 Μαρτίου, στις 9:15, ώστε να τους παραλάβει η υπεύθυνη εκπαιδευτικός για να τους συνοδεύσει στην εκκλησία για τη Δοξολογία. Οι υπόλοιποι μαθητές που παρελαύνουν θα συγκεντρωθούν στην στρογγυλή πλατεία της Πετρούπολης, στις 10:30 το πρωί της Δευτέρας, ώστε να ετοιμαστούν για την παρέλαση. Εκεί θα τους περιμένουν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί που θα τους συνοδεύσουν. Η παραλαβή των παιδιών μετά το τέλος της παρέλασης θα γίνει με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων από την Πλατεία "Ηρώ".

Χρόνια Πολλά!