13/5/2019

Όλοι εμείς, δάσκαλοι και μαθητές του 1ου Δ.Σ. Πετρούπολης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Πρόεδρο και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, καθώς και τους εθελοντές γονείς  και  μαθητές που φρόντισαν με δική τους δαπάνη και προσωπική εργασία να βάψουν τον εξωτερικό, αλλά και τμήματα του εσωτερικού τοίχου του σχολείου μας, ο οποίος, σε όλη του την έκταση, ήταν γεμάτος ακαλαίσθητες ζωγραφιές, απρόσωπα γκράφιτι και συνθήματα παντός τύπου, ίχνη που αφήνουν όσοι, μη σεβόμενοι την ιερότητα του σχολικού χώρου, επιθυμούν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους με οποιονδήποτε τρόπο. Οι συλλογικές προσπάθειες και η εθελοντική προσφορά είναι μια απάντηση και ένα φωτεινό παράθυρο στα αδιέξοδα της σύγχρονης πραγματικότητας. Και έπεται συνέχεια...