10/3/2020

Όπως, ίσως,  ήδη γνωρίζετε, σήμερα ανακοινώθηκε από το ΥΠΑΙΘ το κλείσιμο για 14 ημέρες όλων των σχολικών μονάδων της χώρας με σκοπό τον περιορισμό της εξάπλωσης του κορονοϊού.

Συνεπώς, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα τα ξαναπούμε σε δύο εβδομάδες. Για κάθε εξέλιξη θα ενημερώνεστε και από τον ιστότοπο του σχολείου μας. Για τον τρόπο επίδοσης της βαθμολογίας β΄ τριμήνου θα ενημερωθείτε προσεχώς. Έτσι κι αλλιώς αυτό θα γίνει μόλις ανοιξουν και πάλι τα σχολεία.

Να σημειώσουμε ότι το μέτρο αυτό δεν θα έχει κανένα νόημα αν δεν συνοδεύεται και από τις συνετές κινήσεις όλων μας. Το να μην έρχονται τα παιδιά στο σχολείο, αλλά την ίδια στιγμή να εκτίθενται σε περιττές συναναστροφές, είναι ευνόητο ότι δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Γι' αυτό, ας είμαστε ψύχραιμοι αλλά προσεκτικοί.

Από τη διεύθυνση του σχολείου