ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Αγαπητοί Γονείς,

Το Σχολείο μας έχει ανάγκη από μπάλες Μπάσκετ, Ποδοσφαίρου, Βόλεϊ και Χάντμπολ για να καλύψει τις ανάγκες του μαθήματος της Γυμναστικής. Το υπάρχον υλικό είναι σε κακή κατάσταση και οι πόροι του Δήμου και του Σχολείου περιορισμένοι.

Η στήριξη από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων είναι δεδομένη. Πριν όμως προχωρήσουμε σε αγορά υλικού, ζητάμε τη βοήθειά σας.

Όλοι έχουμε μπάλες στο σπίτι μας, συνήθως περισσότερες από μία, με τις οποίες παίζουν τα παιδιά μας. Αυτή την έξτρα μπάλα που έχουμε σπίτι μας, ας την προσφέρουμε στο σχολείο για το μάθημα της Γυμναστικής. Πάλι τα παιδιά μας και οι φίλοι τους θα παίζουν μαζί της !!

Ο Σύλλογος Γονέων θα μαζεύει τις μπάλες κάθε πρωί στην είσοδο του σχολείου. Όποιος επιθυμεί να προσφέρει, ας την παραδώσει στα μέλη του Συλλόγου κάθε πρωί στην είσοδο του Σχολείου ή τις Τετάρτες το απόγευμα 18:30-20:30 που λαμβάνουν χώρα οι δραστηριότητες του Συλλόγου.

Προτείνουμε να φέρνουν τα ίδια τα παιδιά τις μπάλες ώστε να νιώθουν το αίσθημα της προσφοράς.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Το Δ.Σ.

samplepic1