Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, την ημέρα των γενεθλίων του γνωστού Δανού παραμυθά Χανς Κρίστιαν Άντερσεν , το σχολείο μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων,  διοργάνωσε  έκθεση βιβλίου στον χώρο υποδοχής του σχολείου μας ( Δευτέρα 1η και Τρίτη 2 Απριλίου)από τις 8:15 π.μ -13:15 μ.μ.

Γονείς και μαθητές γιόρτασαν   τη χαρά της ανάγνωσης και της εξερεύνησης νέων κόσμων μαζί,μέσα από  έναν θησαυρό από ιστορίες, περιπέτειες και νέα γνώση, αυτή που προσφέρει ο μαγικός κόσμος του βιβλίου.

Το σχολείο μας  φιλοξένησε  τους συγγραφείς Ρώσση Ελένη και Στοφόρο Κωνσταντίνο, οι οποίοι  συνομίλησαν  με τους μαθητές και τους αποκάλυψαν  πολλά συγγραφικά μυστικά!

«Πάντα φανταζόμουν ότι ο Παράδεισος θα ήταν σαν βιβλιοθήκη…» Χόρχε Λουίς Μπόρχες