5/2/2019

Σας ενημερώνουμε ότι από τις 18 Ιανουαρίου 2019 στο σχολείο μας έχει αναλάβει καθήκοντα η ψυχολόγος κ. Αικατερίνη Μητροπούλου. Θα βρίσκεται κοντά μας κάθε Δευτέρα. Σύμφωνα με το καθηκοντολόγιο που έχουμε λάβει από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. ο ρόλος της είναι συμβουλευτικός, υποστηρικτικός και θεραπευτικός προς τους μαθητές, τις οικογένειές τους και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου. Όσοι από  τους γονείς επιθυμούν να έχουν μια συζήτηση μαζί της για διάφορα θέματα που έχουν συνάφεια με τη σχολική ζωή, μπορούν να τηλεφωνούν στον αριθμό 2105061023 για να κλείσουν ραντεβού μαζί της, στον διαθέσιμο χρόνο της. Γνωρίζουμε ότι μία ημέρα την εβδομάδα δεν είναι αρκετός χρόνος για να καλυφθούν τα ζητήματα μιας μεγάλης σχολικής μονάδας, ωστόσο μπορούμε όλοι να αποκομίσουμε, έστω κι έτσι, σημαντικά οφέλη για την εκπαιδευτική διαδικασία.