Την Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου 2019, στις 10:00 το πρωί θα γίνει στο σχολείο μας ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου  1940.Την εκδήλωση προετοίμασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης, με τις εκπαιδευτικούς: Γεωργιοπούλου Ελένη, Ορφανού Άννα, Πρεμέτη Βασιλική, Χασιακή Θεοδώρα.  Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί περίπου στις 11:00 π.μ Στη συνέχεια μαθητές και μαθήτριες θα αποχωρήσουν. Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Τη Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου 2019, το σχολείο μας θα λάβει μέρος στην παρέλαση που θα γίνει στην κεντρική Λεωφόρο  Πετρουπόλεως, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Γιατρά Αγγελικής και Ράιδου Ευανθίας. Οι μαθητές θα συγκεντρωθούν απευθείας στην Στρογγυλή Πλατεία, εκτός από τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες που θα συγκεντρωθούν στο σχολείο προκειμένου να αναχωρήσουν για τον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου, όπου θα γίνει η Δοξολογία.

Χρόνια Πολλά!