Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας  τόσο κατά το παρελθόν, όσο και τώρα, με τη νέα διοίκηση, έχει επιδείξει αμέριστη συμπαράσταση στο σχολείο μας και αξιόλογο έργο.

Έτσι, πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων, με την παρέμβασή του, βοήθησε στο να επιλυθούν δύο  ζητήματα της σχολικής μας μονάδας.

1. Κατάφερε να εξασφαλίσει μέσω χορηγίας από την εταιρία WILO HELLAS ABEE, τον κυκλοφορητή για το σύστημα θέρμανσης του σχολείου μας, ο οποίος έπρεπε επειγόντως να αντικατασταθεί και το κόστος του ήταν αρκετά υψηλό, χωρίς όμως να διατεθούν για αυτό το σκοπό χρήματα από τον ήδη πενιχρό προϋπολογισμό του σχολείου μας. Έτσι .... επιτέλους, το κεντρικό κτήριο του σχολείου μας θερμάνθηκε επαρκώς!

2. Κάλεσε με δικά του έξοδα συνεργείο καθαρισμού, το οποίο απολύμανε και καθάρισε σχολαστικά τις τουαλέτες του σχολείου μας, βελτιώνοντας έτσι την κατάσταση υγιεινής των αποχωρητηρίων. Είναι φυσικό μετά την πάροδο τόσων δεκαετιών από την κατασκευή του σχολείου, να υπάρχουν προβλήματα στα δίκτυα, με αποτέλεσμα η καθημερινή, συνήθης καθαριότητα  να μην επαρκεί. Ευελπιστούμε ότι με αυτή την παρέμβαση τα πράγματα θα καλυτερέψουν.

Για του παραπάνω λόγους και για ακόμη περισσότερους, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε μέσω του Δ.Σ. του Συλλόγου, όλους εσάς τους γονείς για τη στήριξη σας προς το σχολείο μας. Με διάθεση συνεργασίας μεταξύ γονέων και εκπαιδευτικών μπορούμε να ελπίζουμε ότι πολλά προβλήματα θα βρίσκουν τη λύση τους, πάντα με γνώμονα το καλό των μαθητών μας και παιδιών σας.

Σας ευχαριστούμε θερμά

Η Διευθύντρια και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας