Με όμορφες χριστουγενιάτικες εκδηλώσεις  γιορτάσαμε στο σχολείο μας  το διήμερο 22 και 23 Δεκεμβρίου 2016.

• Την Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου, τα παιδιά της Γ΄ τάξης και τα παιδιά της Δ3 τάξης παρουσίασαν στους συμμαθητές τους όμορφες, δραματοποιημένες  Χριστουγεννιάτικες ιστορίες. Η προετοιμασία και η διδασκαλία των ιστοριών έγινε από την εκπαιδευτικό θεατρικής Αγωγής, κ. Μαγαράκη Κατερίνα.

• Την Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου, μέσα σε τσουχτερό κρύο και ψιλόβροχο, παρακολουθήσαμε παράσταση Καραγκιόζη. Στο διάλειμμα υποδεχτήκαμε  ομάδα μουσικών του Ωδείου της πόλης μας, οι οποίοι μας έδωσαν μεγάλη χαρά δημιουργώντας γιορταστική ατμόσφαιρα. Έπαιξαν χριστουγεννιάτικες μελωδίες, τραγούδια και κάλαντα. Στη συνέχεια ο Άγιος Βασίλης μοίρασε δώρα σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας. Η μέρα αυτή ήταν ένα δώρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Τους ευχαριστούμε θερμά!