Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου, την ημέρα των γενεθλίων του γνωστού Δανού παραμυθά Χανς Κρίστιαν Άντερσεν , το σχολείο μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων,  διοργανώνει έκθεση βιβλίου στον χώρο υποδοχής του σχολείου μας ( Δευτέρα 1η και Τρίτη 2 Απριλίου)από τις 8:15 π.μ -13:15 μ.μ.

Γονείς και μαθητές θα γιορτάσουν  τη χαρά της ανάγνωσης και της εξερεύνησης νέων κόσμων μαζί,μέσα από  έναν θησαυρό από ιστορίες, περιπέτειες και νέα γνώση, αυτή που προσφέρει ο μαγικός κόσμος του βιβλίου.

Το σχολείο μας θα φιλοξενήσει τους συγγραφείς Ρώσση Ελένη και Στοφόρο Κωνσταντίνο, οι οποίοι θα συνομιλήσουν με τους μαθητές και θα τους αποκαλύψουν πολλά συγγραφικά μυστικά!

Σας περιμένουμε!

«Πάντα φανταζόμουν ότι ο Παράδεισος θα ήταν σαν βιβλιοθήκη…» Χόρχε Λουίς Μπόρχες